Gemlikli kadınlar el becerilerini geliştiriyor

Gemlik Belediyesi tarafından Gemlik Bölge Parkı’nda kurulan EL ELE Kadın İşgücünü Destekleme Birimi, kadınlara çeşitli eğitimler vererek yeni el becerilerini kazanmasını sağlıyor.

Gemlik Belediyesi, kurduğu ‘EL ELE’ Kadın İşgücünü Destekleme Birimi’yle iş hayatından uzak kalan kadınlara dokuma, takı tasarım benzeri eğitimler almasını sağlıyor. Kadınlar aldıkları bu eğitim sayesinde kazandıkları iş becerileriyle aile ekonomilerine katkı sunuyor.

Gemlik Belediyesi’nin verdiği eğitim ile ilgili bilgi veren dokuma eğitmeni İclal Filyos, “Biz Gemlik Belediyesi’nin açmış olduğu bu merkezde ihtiyacı olan ev hanımlarına meslek kazandırmak ve ürettiklerini satışa sunmak üzere kurs başlattık. İhtiyacı olan ve el emeğine yatkın olan kursiyerleri bekliyoruz. Biz dokuma kursu olarak başladık. Dokumadan; takılar, çantalar, kemer, gitar sapı, takılar ve gözlük ipleri gibi birçok ürünü yapıyoruz” dedi.

Kursiyer Zeynep Özdemir ise öğrendikleri dokuma yöntemiyle çeşitli ürünler elde ettiklerini ifade ederek, “Ev hanımlarının ekonomilerine katkı sağlayabileceği bir program oluşturduğu için Gemlik Belediye Başkanımız Mehmet Uğur Sertaslan’a teşekkür ederim” dedi.

Kursa başlamak isteyenlerin ise Gemlik Belediyesini 4441605 – 1124 nolu telefondan arayıp, kayıtlarını yaptırabileceklerini belirtildi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş