ALİ KÜTAHYA OKULUNDAN, DİKKAT ÇEKEN YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİĞİ


Ülke genelinde Yerli Malı Haftası kutlamalarının eski günleri arattığı bugünlerde, Küçükkumla Ali Kütahya İlk ve Ortaokulunda yapılan faaliyet, beğeni topladı.

YÖRESEL KIYAFETLER, YERLİ ÜRÜNLER

Yerli malı tüketiminin önemine vurgu yapmak ve farkındalık oluşturmak adına Gemlik’in Küçükkumla Mahallesi’nde bulunan Ali Kütahya İlk ve Ortaokulu’nda Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikte, yerli ürünlerin yanı sıra, öğrencilerin yöresel folklorik kıyafetler ile haftanın kutlamasına katılmaları da etkinliği renklendiren görüntü oldu.

Ali Kütahya İlkokulu’nda okuyan 3-A ve 3-B sınıfındaki öğrenciler, öğretmenleri Burcu Filizbay ve Erol Çakıc ı eşliğinde arkadaşlarına yerli malının önemini,paylaşma ve dayanışma bilincini aşılayabilmek amacıyla ‘‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’’ etkinliği düzenledi.

Yiyeceklerin ve içeceklerin hazırlandığı etkinlikte minikler, yöresel kıyafetler giyerek yerli tüketime dikkat çektiler.

 

The post ALİ KÜTAHYA OKULUNDAN, DİKKAT ÇEKEN YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİĞİ first appeared on Gemlik Manşet Gazetesi.Source link

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş