Saka, Gemlik öğrenci temsilcisi başkanlığına aday

 

Gemlik’te bu gün yapılacak olan öğrenci temsilciliği başkanlığına Muhammet Azat Saka’nın da aday olması heyecan yarattı.

Gemlik Endüstri Meslek Lisesi öğrenci temsilciliğini kazanan Saka, adaylığını açıklamasının ardından ziyaretlerine başladı. Gemlik’te bulunan ilk, orta ve lise düzeyinde ki bütün okulları dolaşarak, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenci temsilcileriyle projelerini paylaşan Muhammet Azat Saka, fikirleri ve önerileriyle de destek gördü.

Gemlik’te bulunan okulların ortak faaliyet yapmasının gerekliliğini savunan Saka,  gemlik gençliğinin sosyal sorunlarının çözüme kavuşabileceğinin altını çizdi. Lise öğrencileri için, üniversite öncesi tanıtım günleri ve üniversite gezileri yapılması gerektiğini söyleyen Saka, böylelikle üniversite tercihinde gemlik gençlerinin doğru tercihte bulunmasına katkı sağlayacağını söyledi. İlk ve ortaokul öğrencileri için yüzeysel mesleki tanıtım günleri düzenlenmesi gerektiğini, okullar arası edebiyat, spor tarih, matematik, fizik gibi alanlarda yarışmalar ve kültürel geziler ile öğrencilerin eğitim alanlarında ki başarıların da ortak hareket edilebilecegine değindi. Okul Müdürlerinin izninde ve öncülüğünde ortak tiyatro anma programları ve pano çalışmaları düzenleyerek öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı da bulanacağını ve kendisine meclis Başkanlığı döneminde bunların hepsinin gerçekleşeceğini vurguladı. Saka; ‘’Tüm okullarda duvar gazetesi, yetenekli arkadaşlarımızın organizesi ile yapılacak resim sergisi, müzik atölyeleri ile öğrencilik yaşamımızı geride bıraktığımız da güzel anıları paylaşacağımızı hep birlikte göreceğiz.  Çıktığım bu yolda bana destek veren sınıf arkadaşlarıma, okul arkadaşlarıma, değerli öğretmenlerime ve idarecilerimize teşekkür ediyorum’’ dedi. Saka sözlerinin sonunda diğer adaylara da başarılar diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş