GEMLİKSPOR, GEMLİK BASKETBOLU SON SANİYEDE ELEDİ 59-58

Gemlikspor, Gemlik Basketbolu son saniyede eledi

Bölgesel Amatör Basketbol Ligi’nde mücadele eden ve Yarı Finalde eşleşen iki Gemlik ekibinden, favori görülen ve önemli bir yatırımla bulunduğu noktaya gelen Gemlik Basketbol iki maçını da kaybederek elendi. Gemlikspor ise final grubuna kaldı

‘’Nefesleri kesti’’

Gemlikspor taraftarının adeta takımını ateşlediği müsabakaya Gemlik basketbol takımı hızlı başladı. Gemlikspor, savunma ağırlıklı oyun tercih ederken, eksikliklerini de göz önüne alarak kontrollü bir oyun sergiledi. Özelikle rakibi yormaya yönelik plan hazırlayan Gemlikspor, adeta taktik dersi verdi.

Müsabakanın ilk periyodu Gemlik Basketbol’un 9 – 15 üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci periyotta ise fark iyice açıktı ve 25 – 35 ilk yarının skoru oldu. Devre arasından fırtına gibi dönen Gemlik ekibi, 3. Periyot sonunda farkı 2 sayıya indirdi. 3. Periyot 46 – 44 sonuçlandı. Müsabakanın son 5 dakikasında ise skor 52-52’ye geldi. Gemlik Basketbol son topta basket bularak 1 sayı farkla öne geçti. Son atağı yapan Gemlikspor ise Kamer’in bitime 1 saniye kala attığı basketle müsabakayı 59-58 kazandı.

‘’En iddialı takımdı’’

Gemlik Basketbol, ayırdığı bütçe ile Bölgesel Amatör Kümenin en iddialı takımı olmuştu. Gerek yönetimindeki güçlü isimler, gerekse verilen destekle beklentileri yükselten Gemlik Basketbol’un, bu kadar düşük bütçe ile mücadele eden Gemlikspor’a elenmesi şaşkınlık yarattı. Takım kurulumu ve teknik ekibin hatalarının olup olmadığının ise yönetim tarafından değerlendirilmesi beklenirken, iki takım arasındaki en büyük farkın teknik heyet ve menajer olduğu belirtiliyor.

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş