GTSO Tarihinde bir ilki gerçekleştirdi

Gemlik Ticaret ve Sanayi odası tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, meclis toplantısını oda dışında Bursa Serbest Bölgesinde gerçekleştirdi.

GTSO meclis başkanı Paşa Ağdemir başkanlığında BUSEB toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya meclis üyeleri ve oda yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Paşa Ağdemir, “geçtiğimiz günlerde genel kurulunu yaparak yeni oluşturulan yönetimle çalışmalarına aralıksız devam eden ve ülkemizin gözbebeği olan Gemlik’te kurulu bulunan Bursa Serbest Bölge Anonim Şirketinin yeni yönetimine başarılar diliyoruz. Burada kurulu bulunan şirketlerin tamamı odamıza kayıtlı şirketler. Bizim Gemlik Ticaret ve Sanayi odası olarak burada faaliyet gösteren şirketlerin işlerini daha da kolaylaştıracak bir irtibat ofisimiz yer alıyor. Bu sayede şirketlerimizin iş ve işlemleri daha rahat ve hızklı bir şekilde hallediliyor” dedi.

Toplantıda  BUSEB Genel müdürü Tamer Çetin ise Gemlik Ticaret ve Sanayi odası yönetim kurulu  ve meclis üyelerine Bursa Serbest Bölgesi ile alakalı bilgiler verdi. Çetin, “ülke genelinde hali hazırda 18 serbest bölgenin faaliyet gösterdiğini, Gemlik’in ise 11 binin üzerinde ki istihdamı ile 2.sırada yer aldığını” söyledi.  Çetin, 2001 yılında faaliyete geçen ve 16 yılı geride bırakan Serbest Bölgenin yıllık 2 milyar doları aşan işlem hacmi ve % 98’lik doluluk oranı ile faaliyetlerine devam ettiğini” ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş