Saadet’ten 19 Mayıs Açıklaması

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Bir milletin sahip olduğu en büyük güç, topu tüfeği değil, imanlı-inançlı gençliğidir. Bunun en müşahhas örneği 1919 yılında başlayan milli mücadele ile ortaya konmuştur. Bundan 89 yıl önce her türlü imkansızlığa, yokluğa rağmen büyük bir milli mücadele gerçekleştirilmiştir. Yeterli silahımız yoktu. Ancak vatan toprağı için canını vermeye hazır imanlı ve inançlı bir gençliğimiz vardı. O gençlik sayesinde adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kurtuluş destanı gerçekleşti.
Bugünler kutlama olduğu kadar düşünme günleri olmalıdır. En başta düşünmemiz gerekende üzerinde yaşadığımız toprakların hangi şartlar ve hangi fedakarlıklarla bizlere bırakıldığıdır. Bu vatan bize atalarımızdan kalmış bir miras değil canları pahasına korudukları kutsal bir emanettir. Bu hiçbir zaman aklımızdan çıkarılmamalıdır.
Gençlik bir milletin yarınıdır, geleceğidir. Nitelikli, bilgili ideal sahibi gençlerimiz olduğu sürece geleceğe umutla bakabiliriz.
Milletimizin en büyük gücünün inançlı bir nesil olduğunu bilen dış güçler, gençliğimizi hedef almaktadır. Gençliğimizi ahlaki ve manevi tahribata maruz bırakmaya çalışmaktadır. Bunun için her türlü hile ve desiseye başvurmaktan çekinmemektedir.
Bir taraftan işsizlik bir taraftan iktidarların bu konudaki duyarsızlığı maalesef dış güçlerin emellerine uygun bir ortam oluşturmaktadır. Nitekim Yeşilay Derneği’nin yaptığı bir araştırmaya göre ülkemizde alkole başlama yaşı 11’e, uyuşturucuya başlama yaşı ise 12’ye kadar düşmüştür. Daha da acısı ülkemizde uyuşturucu bağımlı sayısı 1 milyonu geçmiştir.
Artık gençlerimizi ideolojik kamplaşmalara değil birlik ve beraberliğe teşvik edecek adımlar atılmalıdır. Daha fazla geç kalmadan, ahlaki ve manevi değerlerle donatılmış, nitelikli, bilgili ideal sahibi bir nesil için çalışılmalıdır. Kısır çekişmeler, sığ tartışmalar yerine, geleceğimizi inşa edecek gençlerimizin sorunlarının çözümü için gayret gösterilmelidir.
Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya ancak böyle bir gençlikle mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Gemlik halkımızın, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içten dileklerimle kutluyorum.
Bu topraklar için canını vermiş tüm şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş