TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU USTALARIN ESERLERİNİ SESLENDİRDİ

Gemlik Belediyesi Sanat ve Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, Yusuf Nalkesen, Osman Nihat Akın ve Şekip Ayhan Özışık’ın eserlerini seslendirdi. Şef Erdinç Çelikkol yönetiminde, Yunus Emre Kültür Merkezinde sahne alan koro, Türk Sanat Musikisi Sevenlerini mest etti. Koro ve Solo halinde ustaların eserlerini seslendiren Gemlik Belediyesi Sanat ve Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, ayakta alkışlandı.

Birinci Bölümde Yusuf Nalkesen’in Nihavent, Kürdili Hicazkar, Uşşak, Muhayyer Kürdi, Hüzzam ve Hicaz makamındaki eserleri koro ve solo olarak seslendirildi. Konserin ikinci bölümünde de Osman Nihat Akın ve Şekip Ayhan Özışık’ın eserleri koro ve solo alarak okundu. Sunuculuğunu Meltem Güneş ve Sadettin Çiçek’in yaptığı konser sonunda Gemlik Belediye Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu Şef Erdinç Çelikkol’a çiçek takdim etti. Erdinç Çelikkol’da, aynı zamanda koro üyesi olan Hülya Aslan’a plaket sundu. Televizyoncu Acun Ilıcalı’nın teyzesi olan Hülya Aslan, Koroyu geçtiğimiz Şubat ayında O ses Türkiye yarışmasına çıkarmış ve Sibel Can ile birlikte Türk Sanat Müziğinin sevilen şarkılarını seslendirmişti.

Kendisi de Türk Sanat Musikisi hayranı olan Belediye Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu, Dernek Başkanı Edip Özer ve Şef Erdinç Çelikkol nezdinde tüm koroya teşekkür etti. Gemlik’in Sanat alanında korolarıyla adeta çığır açtığını ifade eden Ercan Barutçuoğlu, ustaların eserlerini büyük bir zevkle dinlediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş