TÜRKİYE’NİN YENİ BİR VİZYONA İHTİYACI VAR

TÜRKİYE’NİN YENİ BİR VİZYONA İHTİYACI VAR

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini, tarihi bir dönemeçte olduğunu söyleyen Yıldız, “Yeni dönemler yeni umutlar getirir. Yeni bir umut var mı, Türkiye’de kaç kişi yeni sistem ile vizyonun düzeleceğine inanıyor? Ülkenin ciddi sıkıntıları var. Ancak biz inanıyoruz ki Türkiye’nin gerçekten yeni bir vizyona ihtiyacı var” dedi. İngiltere’de meydana gelen feci patlama hepimizi endişelendiriyor. Son dönemde meydana gelen tüm olaylar Müslümanlarla ilişkilendirilmeye çalışılıyor. Aktörü kim olursa olsun terörü lanetliyoruz. Teröre karşı tüm ülkelerin beraber hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve İngiliz hükümetine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

“YENİ BİR UMUT VAR MI?”

Açıklamasının devamında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti genel başkanı olmasını değerlendiren Yıldız, “Son zamanlarda ülkemiz ve bölgemiz çok ciddi değişikliklere sahne oluyor. Bu çerçevede geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Ak Parti kongresiyle birlikte Türkiye’miz yeni bir döneme girmiş bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı zamanda bu kongre ile Ak Partinin genel başkanı olarak seçilmiş bulunuyor. Kabul etsek de etmesek de Türkiye, başkanlık sistemine geçmiş bulunuyor. Başbakan dönemi sona ermiş, başkan vekili dönemi de başlamıştır. Artık hükümetin başkanı da, devletin başkanı da, partinin başkanı da aynı kişidir. Her şeye rağmen bütün talepleri dikkate almamıza rağmen bu sistemin ülke için, milletimiz için, bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

TOPLUM HİÇ OLMADIĞI KADAR KUTUPLAŞMIŞ VE GERİLMİŞTİR

“Yeni dönemler yeni umutlar getirir” diyen Yıldız, “Yeni bir umut var mı, Türkiye’de kaç kişi yeni sistem ile vizyonun düzeleceğine inanıyor? Bu soruları düşünmek gerekiyor. Ekonominin düzelmesi, dış politikada rahatlık, terörün önlenmesi, ülkemizde ciddi bir problem olan asgari ücrette artış, işsizliğin önlenmesi, bunları düşünmek mecburiyetindeyiz ve hatta bunların yanına birçok soru eklemek mümkün. Ancak biz inanıyoruz ki Türkiye’nin gerçekten yeni bir vizyona ihtiyacı var. Ülke olarak tarihi bir dönemeçteyiz. Ülke içerisinde toplum hiç olmadığı kadar kutuplaşmış ve gerilmiştir. Sağduyu ve aklıselimin yerini ise öfke ve husumet almıştır. Dış politika ise tam bir fecaat arz etmektedir. İslam dünyası tarihinin hiçbir bölümünde hiç olmadığı kadar bölünmüş, daha da vahimi düşmanından medet umar hale gelmiştir. Böyle bir dönemde Türkiye’nin kozmetik tedbirlere değil, köklü değişikliklere ihtiyacı vardır. Karşı karşıya kaldığımız tehditleri durduracak yeni bir program ve yeni bir vizyona ihtiyaç olduğu açıktır. Aksi takdirde Ak Parti MYK’sında kimin olup olmayacağının, kabinede kimin bakan olup olmayacağının hiçbir anlamı olmayacaktır. Bu gelişmeler sadece bazı Ak Parti’lileri heyecanlandırmakla kalacaktır” dedi.

“İSRAF VE YOLSUZLUK MUTLAKA ÖNLENMELİDİR”

“Ak Parti’ye iyi niyetle bazı tavsiyelerde bulunmayı vazife olarak görüyoruz” diyen Yıldız, “Eğer Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi yeni vizyon ile yönetmek istiyorsa şu tavsiyelerimize kulak vermesi gerektiğine inanıyoruz. Bir numaralı mesele dış politikada savaş değil, barış dili kullanılmalıdır. İkinci mesele olarak çatışma ve gerilim değil, sağduyu ve diyalog esas alınmalıdır. Çevremizin ateş çemberi olduğunu unutmamalıyız. Gelecek tehlikeleri bertaraf etmek için ivedilikle harekete geçilmeli, yerli ve bağımsız bir savunma sanayisi için bütün imkânlarımız seferber edilmelidir. Aynı zamanda iç politikada öfke ile değil, merhamet ve adalet ile hareket edilmelidir” diye konuştu.

2 BUÇUK MİLYON KİŞİ ANADOLU’DAN BATI’YA GÖÇTÜ!

Yıldız, “Anadolu’nun en büyük problemi iç göç. Anadolu’ya yatırım yapmadan iç göçün önlenmesi mümkün değildir. ESAM ve Saadet Partisi işbirliği ile İç Göç Çalıştayı yapıldı ve rapor da hazırlandı. Bu raporda çok çarpıcı şeyler ortaya çıktı ve bu rapora göre son birkaç yıl içerisinde iki buçuk milyon kişi Anadolu’dan Batı’ya göçmüş durumda. Enteresan olan şeyse Anadolu’da kalan vatandaşlarımızın yüzde 70’i göç eğiliminde. Eğer siz Anadolu’ya yatırım yapmazsanız, bu insanların bulunduğu yerde iş ve istihdam sağlamazsanız bu göç önlenemez. Bundan dolayı diyoruz ki çılgın projelere değil, akıllı projelere ihtiyacı var. Yoksa yaptığımız yollar, köprüler Anadolu’nun daha hızlı boşalmasına imkân sağlar” şeklinde konuştu.

MİLLÎ GÖRÜŞ’ÜN İSLAM NATO’SU MU YOKSA BAŞKA BİR GÖREV Mİ?

“Son zamanlarda bölgemizde gelişmelere şahit oluyoruz” diyen Yıldız, “Son olarak gündemde ABD Başkanı Trump’ın, Suud Kralı ziyareti olmuştu. Bu ziyarette İslam NATO’su gündeme gelmiş, ilk aşamada 100 milyar dolarlık ki bunun peşin olduğu ifade ediliyor, geniş olarak bakıldığında ise 550 milyar dolarlık bir anlaşma imzalandığına şahit oluyoruz. Bu ziyaret ve anlaşma bizi endişeye sevk ediyor. Kurulacak olan İslam NATO’su, Millî Görüş tarihi boyunca dile getirdiği gibi mi olacak yoksa başka bir görev mi üstlenecek?” ifadelerini kullanarak konuşmasının sonunda “Cenab-ı Hak ülkemizin ve tüm İslam ülkelerinin yardımcısı olsun” dedi.

BİZDEN KİMSE AKP’YE GEÇMEZ

Ahmet Takan’ın köşesinden gündeme getirdiği ve “Erdoğan ekibine ‘Saadet Partisi’ne sıkı markaj uygulayın’ dedi. Ak Parti, olağan kongre sürecinde il ve ilçelerde Saadet Partisi’nin etkin ve etkili isimlerini Ak Parti’ye dâhil etmek için yoğun bir çalışma yürütecek” cümlelerinin geçtiği yazının değerlendirmesini yapan Yıldız, “Bizimle bu şekilde görüşmeleri bir diyalog oluşturur. Görüştükleri arkadaşlarımızın söylemlerinden, projelerinden etkilenip belki kendilerini biraz düzeltirler. Bizden kimsenin AKP’ye geçeceğini ben düşünmüyorum” dedi. Fazilet Partisi ve Saadet Partisi Kayseri’nin eski il başkanı olan Avukat Mustafa Akkaş’ın, FETÖ’den gözaltına alınması hakkında konuşan Yıldız, “Son zamanlarda nedense Saadet Partimizin kademelerinde görev almış arkadaşlarımıza iftiralar atılıyor, gözaltına alınıyor. Bu bizi ciddi üzüyor ve endişelendiriyor. Bizim kurucu üyemiz olan, uzun süre il başkanı olanı arkadaşımız gözaltına alınıyor. Yani bütün Kayseri de bilir ve ben eminim ki Ak Parti de bilir ki bu arkadaşın FETÖ ile hiçbir ilişkisi yoktur. Bu arkadaşın gözaltına alınmış olması bizi endişelendiriyor. Haksızlıklar yapılmasın, haksızlığı yöneticiler yapıyorsa bu ülkeye zarar verir” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş