SAADET PARTİSİ; KADROLARI DEĞİŞTİREREK METAL YORGUNLUĞUNU ATAMAZSINIZ

13 ŞEHİT 80 MİLYON YARALI

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, haftalık olağan basın toplantısına, Şırnak’ın Şenoba beldesinde dün akşam saatlerinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 13 askerimizin acısını paylaşarak sözlerine başladı. “Şehitlerimiz içimizi yaktı. 13 şehit 80 milyon yaralı. Şırnak’taki elim kazada hayatını kaybeden Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun.”

DÜNYA YENİ BİR FETHE MUHTAÇTIR!

On bir ayın sultanı Ramazan ayının ve İstanbul’un Fethi’nin 564. yıldönümünün kutlandığı bu manevi günlerin kardeşliğimizi pekiştirip, birliğimizi artırmasına ve yeniden Fetih şuuru ile şuurlanmamıza vesile olmasını diledi. Bugün dünyanın durumuna bakıldığı zaman yeni bir fethe ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Yıldız, “Yapılan araştırmalara göre terör olayları son beş yılda üç kat artmış. BM kayıtlarına göre dünyada 193 ülke var. Bu ülkelerin 183’ünde problemler yaşanıyor. Ancak bizi en çok üzen ve ilgilendiren ise İslam ülkelerinin içinde bulunduğu şartlar. En büyük problemler İslam dünyasında yaşanıyor. Suriye nüfusunu çoğunluğu değiştirdi. Irak’ta da yine aynı şekilde insanlar katledildi veya göç etti. Yemen’de, Libya’da ve daha niceleri de bu durumdan farksız. Son yıllarda yaşanan savaşlar ile yerlerinden olup göç eden Müslümanların sayısı dünyadaki 60 ülkenin nüfusundan fazladır. İşte dünyanın ve İslam âleminin durumu budur” açıklamalarında bulundu.

KADROLARI DEĞİŞTİREREK METAL YORGUNLUĞUNU ATAMAZSINIZ

Türkiye’nin referandumdan sonra yeni bir döneme girdiğini ve bu yeni döneme uymak için AK Parti’de hızlı değişikliklere gidildiğini söyledi. Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısında sarf ettiği ‘teşkilatlarda metal yorgunluğu var. Bunun içinde değişikliğe gideceğiz’ sözlerine ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Yıldız, “Metal yorgunluğunun farkına varılmış olması sevindirici bir durumdur. Ancak metal yorgunluğu demek, artık o metalin kullanılamaz hale gelmesi demektir. Eğer o metal değiştirilmezse, zihniyet değiştirilmezse, zihinlerdeki metal yorgunluğu giderilmezse, sadece kadrolarda yapılan birtakım değişiklikler ile çözülmez” diye konuştu. Oluşan metal yorgunluğunun ortadan kaldırılası için neler yapılacağını soran Yıldız, şunları kaydetti: “Kendi adamına değil de işi ehline verecek misiniz? Dış politikada bugüne kadar izlenen ve başarısız olduğu artık ortaya çıkan politikalar terk edilecek mi yoksa edilmeyecek mi? Ekonomimizi kıtlığa sürükleyen politikalardan vazgeçilecek mi? Rant ekonomisi ortadan kaldırılacak mı? Gerginliğe ve kutuplaşmaya neden olan üslup değişecek mi? Bunlar olmadan öyle üst perdeden konuşma ülkenin içi barışını sağlamaz.”

CEVAPSIZ SORULAR ZİHİNLERİ BULANDIRIYOR

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili devam eden mahkemeler hakkında da görüşlerini dile getiren Yıldız, zihinleri bulandıran birtakım sorulara cevap bulunması gerektiği halde bu soruların derinleştiğine dikkat çekti. Yıldız, “Meclis araştırma komisyonunun raporu üzerine herkes AK Partililer de dâhil şu konuda ittifak ediyorlar ki, bu rapor kamuoyuna hiçbir ciddi bilgi sunmadı. Bu durum düzeltilmeli, toplum bilgilendirilmelidir” ifadelerini kullandı.

OHAL, OLAĞAN HALE GELİRSE PROBLEM DOĞAR

OHAL ile ilgili de konuşan Yıldız, hükümete şu çağrıyı yaptı: “Hükümet 15 Temmuz’da çok ciddi bir problem ile karşı karşıya kaldı. Ancak daha sonra OHAL ile itham ile karşı karşıya kalan birçok insanın kendini savunma hakkını kısmen elinden aldı. Bundan dolayı hükümet OHAL içinde bulunsa bile mağdur edildiğine inanan insanların hak arayışlarını sağlayan mekanizmaları oluşturmalı bunları önünü açmalıdır. OHAL, olağanüstü bir durum var ise tabii ki de uygulanmalıdır. Ancak OHAL, olağan hale gelirse işte orda problem doğar. O zaman ortaya çıkan haksızlıkların önünü kesemezsiniz. Bundan dolayı da çok kısa zamanda hükümet bu yanlışlıkların önlenmesi yönünde adımlar atar.”
BAŞARI GÖSTEREN FUTBOL TAKIMLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM

Basın toplantısının son bölümünde Beşiktaş futbol takımının şampiyonluğunu kutlayarak Beşiktaş taraftarlarını, teknik heyetini ve futbolcularını tebrik eden Yıldız, disiplinli çalışmanın mükâfatını aldıklarını dile getirdi. Ayrıca Süper Lig’e çıkan  Sivasspor’u ve Malatyaspor’u da tebrik etti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş