Hurşit Topal, Dersaneler ve Milli Eğitimi kaleme aldı

Gemlik gündem gazetesi sahibi Hurşit Topal 15 Temmuz ‘a özel yazdığı köşe yazısında Milli eğitim ve Dersaneleri kaleme aldı,

Fetö’nün Eğitim kurumları yolu ile hem para hem de insan kaynağı kazandı. Bu kaynağı da; zamanı geldiğinde; ağababalarını isteği ile devleti yıkmak için kullandı diyen Topal, Bu dershaneler konusunu önemsiyoruz çünkü bunlardan hesap sorulmazsa milletimiz ileride daha vahim durumlarla karşı karşıya kalabilir dedi

KÖŞE YAZISI

Bundan yaklaşık 1 yıl önce ülkemiz; yıllarca çeşitli sebeplerle devletin çeşitli kurumlarına yerleşmelerine göz yumulan; kökü dışarılardan beslenen hain bir örgütün ülkeyi ele geçirme amacı ile yaptığı hain darbe girişimini yaşadı.

Milletimizin; vatan sevgisi ve çok şükür ki polis teşkilatımız ve ordumuz içerisinde hala varlığını sürdüren milli unsurlar eli ile bu hain darbe girişiminden kurtulduk.

Hükümet kısa sürede kendini toparlayarak; bu hain yapının devlete sızmış isimlerini temizlemeye başladı. Fakat gelinen ülkemizde noktada birçok il ilçe ve kurumda başarıya ulaşılsa da Gemlik bundan nasibini almamışa benziyor.

Son dönemde Milli Eğitimde yaşanan bazı gelişmelerden bahsediyoruz.

Gemlik halkının malumu bir konu var. FETÖ nün en can alıcı damarlarından ve para kaynaklarından dershaneler ile ilgili bir konu. Herkes biliyor ki; FETÖ; en önemli insan kaynağını ve para kaynağını dershaneler ve diğer eğitim kurumları vasıtası ile elde etti.

Anadolu’da yaşayan mütedeyyin milliyetçi muhafazakâr insanları; çocuklarını hem dinen hem de bilimsel olarak eğitmek ve devlette iyi bir yerlere getirmek vaadi ile motive edip binlerce dershane yurt üniversite açtı ve bu kurumlar eli ile kendi mali yapısını güçlendirerek diğer sistemlerini oluşturdu.

Eğitim kurumları yolu ile hem para hem de insan kaynağı kazandı. Bu kaynağı da; zamanı geldiğinde; ağababalarını isteği ile devleti yıkmak için kullandı.

Aslında; sokaktaki herkesin bildiği bu basit şeyleri neden yazıyoruz.  Çünkü hükümet 2015de dershaneler kapatıldı dedikten sonra; ilçemizde devletten izinsiz ve ruhsatsız olarak faaliyet gösteren 2 adet FETÖ cü eğitim kurumunun olduğu hain darbe girişiminde sonra ortaya çıkmıştı.

Bu kurumlar milletin gözünün içine bakarak; yüzlerce öğrenci kaydetmiş okullarda afişler asmış ve bedava deneme adı altında öğrenci ve velilerin bilgileri ele geçirmişti.

Bu arada; darbeden aylar önce bu FETÖ cü dershaneler ile ilgili Bursa Valiliğine şikâyetler gitmiş; Valilik te İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bu kurumları kapatın diye yazı göndermiş.

Buraya kadar olan süreci de artık Gemlik Halkı biliyor. Fakat asıl sıkıntı bundan sonra başlıyor. Asya Banktan kredi alan, kredi kartı çıkartan; işçiye memura esnafa hesap soran devlet; maalesef; FETÖ ye milyonlar kazandıran bu Milli Eğitim yöneticilerine bir şey yapmamakta direniyor. Akla şu soru geliyor. Acaba; FETÖ cüler hala en azından Bursa MEB de etkinliğini devam mı ettiriyor ve zamanında kendisine hizmet eden birçok adamını korumaya devam mı ediyor.

Bu dershaneler konusunu önemsiyoruz çünkü bunlardan hesap sorulmazsa milletimiz ileride daha vahim durumlarla karşı karşıya kalabilir.

Müdür; “Bana Bir Şey Olmaz”

Bu konu ile ilgili; geçtiğimiz ay; konunun müfettişlerce araştırıldığı belirten haber yapmıştık. İddialara göre; haberimiz çıktığında; konun asıl muhatabı olan milli eğitim yöneticileri, bir çok öğretmen ve müdürün olduğu bir ortamda; “İstediklerini yazsınlar, bana bir şey olmaz; suçu başkalarına atarım kurtulurum .” dediği iddia ediliyor. Bu iddialara en net cevap önümüzdeki günlerde çıkacak olan müfettiş raporu ile verilecek. Hep beraber göreceğiz müfettişler bu müdürler yumağına cezamı verecek, yoksa duymadık, görmedik, bilmiyoruz mu diyecekler…

Bizden hatırlatması; bu pervasız, belki kripto, kurumlarda yaşanan sıkıntılardan habersiz kişilere devlet kurumlarını emanet etmeye devam edersek; bugün FÖTE gider yarın ÇETÖ, sonraki gün PEKÖ gelir bizden hatırlatması.

 

Kaynak :  http://www.gemlikgundemgazetesi.com/yazarlar/item/11438-bu-kafa-ile-daha-cok-15-temmuz-yasariz-gibi.html

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş