DEPREM DEĞİL TEDBİRSİZLİK ÖLDÜRÜR

Bursa Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) ve Gemlik Belediyesi işbirliği çerçevesinde açılan 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi, Yüzyılın Felaketi Resim Sergisi yoğun ilgi gördü. Ahmet Dural Meydanı Sergi Alanında hizmete giren sergide 17 Ağustos 1999 depremi tüm yönleriyle gösterime sunuldu.

Gemlik Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan, MAG-DER Bursa Şube Başkanı Yusuf Yumru, Mal Müdürü Osman Şahin, Gemlik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Turan ve Müftü Vekili Vaiz Muharrem Dutar’ın da katıldığı sergiye ilçe halkı da yoğun ilgi gösterdi. Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden sergi açılışında konuşan MAG-DER Başkan Yardımcısı Maksude Toplu Coşkun, hafızalardan silinemeyen Marmara Depremini 18. Yıldönümünde de andıklarını belirterek, depremlerin bir yaşam gerçeği olduğunu ve önlemenin mümkün olmadığını vurguladı. Maksude Toplu Coşkun, “Önemli olan deprem öncesinde gerekli tedbirlerin alınarak riskin en aza indirilmesi, sonrasında da arama kurtarma ve ilk yardımın koordineli bir şekilde organize edilebilmesidir” dedi. “Bilinçli toplum olursak depremin zararlarından kurtuluruz. Deprem değil, tedbirsizlik öldürür” diye konuşan Coşkun, “Yaşanılanların unutulmaması ve tekrar yaşanmaması dileği ile yitirdiğimiz insanların acısını yüreğimizde yaşıyor ve bugün bir kez daha saygı ile anıyoruz” dedi.

İlçe Müftü vekili Muharrem Dutar’ın duasıyla birlikte açılışı yapılan serginin üç gün süreyle izlenime açık kalacağı vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş