YILDIZ; BUNA ZAM DENİLEMEZ

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Maçka’da şehit olan Eren Bülbül’ü rahmetle anan Yıldız, hükümetin memur zammı önerisini de eleştirdi.

“Terörün kökünü kazıyacak ciddi adımlar atılmadan, çetele tutarak terörün önlenmesi mümkün değil.” dedi.

Yıldız, partisinin ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında, Trabzon’un Maçka ilçesindeki terör saldırısına değinerek, bu saldırıda hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül’e Allah’tan rahmet diledi.

Terörü şiddetle lanetleyen Yıldız, ancak bu terörün ne zaman ve nasıl durdurulacağı konusunda ümit veren bir gelişme yaşanmadığını savundu.

“Terörün kökünü kazıyacak ciddi adımlar atılmadan, çetele tutarak terörün önlenmesinin mümkün değil.” ifadelerini kullanan Yıldız, şöyle konuştu:

“Beş şehit verdik, 15 terörist öldürdük” dediğiniz zaman bu yıllarca devam eder gider. Biz ülkemizin geleceğini, siyasi partilerimizin geleceğiyle örtüştürürsek terörün önlenmesi mümkün değil. Metal yorgunluğunu gidermek için bir çalışmanın içine girdiyseniz siz de iflah olmazsınız, hiçbir siyasi parti de iflah olmaz ve devleti de iflah olmaz bir noktaya sürüklersiniz.”

ÖSYM’NİN YERLEŞTİRME HATASI

Yıldız, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince yapılan yerleştirme işlemindeki hataya değinerek, “Bir imtihanı doğru dürüst yapamayan bir hükümet Türkiye’yi nasıl idare edecek, hangi problemi çözecek? Öğrenciler imtihana girdiklerinde 4 yanlış yaptıklarında bir tane gidiyordu. Hükümet bu kadar yanlış yaparsa ne olacak?” sorularını yöneltti.

Milli Eğitim Bakanlığınca 100 bin öğretmene ihtiyaç olduğuna yönelik açıklama yapıldığını anımsatan Yıldız, ancak sırada bekleyen öğretmen adayı sayısının 500 bin olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bu ne biçim planlama. Bu bile bir hükümetin artık bu ülkeyi yönetmeme noktasına geldiğinin işaretidir. Kusura bakmasınlar, iktidarda bulunanlar arkadaşlarımız ve onlara karşı sevgi, saygımız var ama biz bu memleketi kendilerinden daha çok seviyoruz. Yanlışı onları aşağılamak için söylemiyoruz. Allah rızası için kendinize gelin. Bu meselelere ciddiyetle eğilin.” değerlendirmesinde bulundu.

Hükümetin memurlara yaptığı yüzde 3 artı 3’lük zam önerisini eleştiren Yıldız, “Akıl almaz bir şekilde böyle bir rakamla memurun karşısına çıktılar. Bir hükümetin vereceği zam, enflasyonun üzerinde değilse zaten bu zam değildir.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş