Mevsimlik Çiçekler Ekiliyor

Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan mevsimlik çiçek ekimi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ekipler, şehir merkezinde başlattıkları ağaçlandırma, bitkilendirme, çiçeklendirme ve bakım onarım çalışmalarını şehrin geneline yayarak sürdürüyor. Şehir giriş ve çıkışları başta olmak üzere, Kent Meydanı, Hamidiye Mahallesi, Dr. Ziya Kaya Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi Manastır mevkii’nde yürütülen çalışmalar kapsamında, Kentin estetik görünümü tazeleniyor. Öte yandan yıpranmış olan kauçuklar yenilenerek, çocuk oyun grupları temizleniyor.

Ağaçlandırma, çiçeklendirme ve bitki dikimi çalışmalarının ilçedeki tüm parklarda, yeşil alanlarda, kaldırımlarda, refüjler ve kavşaklarda devam edeceğini anlatan Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Cemalettin Uysal, mevsimlik bitki ve ağaç dikimi çalışmalarının yanı sıra ekiplerin bir yanda da bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise, “Kışlık mevsimlik çiçek çalışmaları kapsamında şehrimizin muhtelif bölgelerine çeşitli bitki ve çiçek dikimi gerçekleştiriyoruz. İlçe’nin ulaşımında önemli yeri olan güzergahları renklendiriyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın ortak kullanım alanları olan parklarımızda çeşitli bitki ve çiçekleri toprakla buluşuyor. Parklarımızda da sürekli bir çalışma içerisindeyiz. Gerek temizliği, gerek yenilenmesi, gerekse yeni oyun gruplarıyla vatandaşlarımızın daha ferah ortamlarda vakit geçirmeleri adına çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Başlattığımız çalışmaların hemşerilerimizin yüreklerine sevgi, yüzlerine tebessüm getirmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş