Yazarlık Okulu Başladı

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda hayata geçirilen “Yazarlık Okulunda” eğitimler başladı. Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık ve HaberTürk Televizyonu Genel Müdürü Veyis Ateş’in eğitmenliğinde gerçekleşen eğitim programında kursiyerlere başarılı bir yazar olmanın incelikleri anlatıldı.
Yazar vasfıyla konuşma nasıl olmalı, kitle önünde konuşma becerileri, ikna becerileri, yazma konuşma savunma becerileri, ait olduğu kurum-misyon temsilinde dikkat edilmesi gerekenler gibi konular ile katılımcılara altın değerinde önerilerde bulunan Veyis Ateş, “Kendinizin farkına varın, isminiz yüksek sesle ve kendinize güvenerek söylemeyi asla unutmayın. Marka sadece eşyalara verilen adlar değildir, marka sizin adınız ve soyadınızdır. Kendinizi nasıl tarif ederseniz siz o marka olursunuz. İnsanların size nasıl davranacaklarını yine siz belirlersiniz” dedi.
Yazma teknikleri, sosyal medya kullanım teknikleri, gazetecilik yaklaşımı, kelime-cümle zenginliği oluşturma becerileri, farklı ifade yaklaşımı gibi konularla katılımcıları bilgilendiren Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık da, “İyi bir yazar olmanız için öncelikle çok okumalısınız. Şöyle söylemek gerekirse bir satır yazabilmek için bir satır okumalısınız. Yani işin özü çok okumlasınız. Eğer az okuyup çok yazarsanız bir süre sonra tekrara düşersiniz. Bu tekrar bir süre sonra insanlarda rahatsızlık oluşturmaya başlar ve terk edilirsiniz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş