Sosyal Konutlarda Kura Günü

Sosyal Konutlarda Kura Günü


   Gemlik Belediyesi tarafından Cihatlı Mahallesinde yapılan toplu konutların ikinci etap kura çekimi Gemlik Kapalı Spor Salonunda yapıldı. %25’i peşin kalanı 950 TL taksitle duyurusu yapılan toplu konutların son dakika sürprizi ise Başkan Yılmaz tarafından aylık ödemelerin 687 TL ile 845 TL arasında olacağının duyurulması oldu.

Toplu konutların ikinci etabına 130 daireye 1501 başvuru oldu. Noter huzurunda yapılan kura çekimi programına Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, daireler için başvuru yapan vatandaşlar ve ailelerinden oluşan kalabalık bir grup katıldı.

AYLIK 687 TL İLE 845 TL ARASINDA

Programda ilk sözü alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz; ”Gemlik Belediyesinin kendi imkânları ile yaptırılan toplu konutların 130 dairesi bugün kura ile hak sahiplerini bulacak. Bugün 130 vatandaşımızın ismini belirleyeceğiz. Ak Kadrolar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın misyonunu üstlenmiştir. Ak kadrolarla artık belediyeler yarışıyor.

Sadece belediye hizmetleri ile kalmadık, Gemlik’te insanımız rahat hizmet alabilsin diye kurum binalarını yeniledik, yeni Gemlik Devlet Hastanesi için de arsa ürettik. Her hafta bir açılış yaparak rekorlar kırdık. Bugün sizlere bir müjde daha veriyoruz. 950 TL olan aylıkları 687 TL ile 845 TL arasında belirledik. Gemlik’imize hayırlı olsun” dedi.

AKTAŞ; 2002’DEN BUGÜNE 750 BİN KONUT

Ardından söz alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise; ”Türkiye 15-16 yıldır çok önemli hizmetler aldı. Toki 1980’lerde kurulmuştu. 2002 yılına kadar sadece 50 bin konut üretebilmişti. 2002’den bugüne ise 750 in konut üretti.

Gemlik’te güzel bir çalışma yapılıyor. İlerleyen dönemlerde merkezlerimizde de dönüşüm gerçekleştireceğiz. Şehir merkezlerini yıkıp ortadan kaldırmayacak, seyrelterek dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu.

IŞIK; GEMLİK’TE YERİNDE DÖNÜŞÜM DE OLACAK

Son olarak söz alan Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ise, sahneye çıkmadan önce ”aylık 950 TL taksitle” yazan tabelanın üzerinde 687 TL yazarak başladığı konuşmasında; ”Gemlik’te önümüzdeki dönemlerde farklı çalışmalara imza atacağız. Geçtiğimiz hafta bakanımız Bursa’daydı. Zeytine ürün bazında destek, bugüne kadar alınamıyordu. Bu bölgede artık ürün bazında da destek alınacak. Bununla alakalı ilk çalışmayı yapacağız.

Çiftçi Kayıt Sistemi ÇKS’nin artık Ziraat Odalarında yapılmasını, bunun için de Bursa’nın pilot bölge olmasını önerdik. Bu konu ile alakalı da önemli adımlar attık. Eğer Ziraat Odaları bu işlemleri yaparsa, İlçe Tarım Müdürlüğündeki teknik elemanlar da, sahada çalışabilirler.

Kuzey İmar Planları ile alakalı önemli adımlar atıldı. Çözüme çok yakınız. Aynı zamanda Gemlik’in merkezi ile alakalı da çalışmalara başlıyoruz. Gemlik’te yerinde kentsel dönüşümü önemsiyor, bu anlamda adımlar atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Işık’ın konuşmasının ardından kura çekimine geçilirken, 1501 başvuru arasında 130 isim belirlendi. Hak sahibi olanlar %25 bedelini peşin yatırarak aylık taksitlerle ev sahibi olabilecek.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş