Kuzey İmar Planlarının üçüncü etabı da onaylandı

Kuzey İmar Planlarının üçüncü etabı da onaylandı

Gemlik’in genişlemesi ve yeni imar alanlarının açılmasını doğrudan ilgilendiren Kuzey İmar Planlarının üçüncü etabı, Gemlik Belediye Meclisinde görüşüldü.

Gemlik Belediye Meclisi Aralık Ay’ı ilk toplantısı Gemlik Belediyesi Ömer Kahraman Ek Hizmet Binası Meclis Salonunda yapıldı. Mecliste gündem maddelerinin yanı sıra, Kuzey İmar Planlarının üçüncü etabı da görüşüldü.

Gemlik Planları Da Yapılmalı

Gemlik Kuzey Gelişme Alanı Üçüncü Etap 1/1000 ölçekli Kios koruma amaçlı uygulama imar planı ile alakalı söz alan MHP Meclis Üyesi Kenan Çakır; ”Kuzey İmar Planlarının üçüncü etabı devam ederken, bir yandan da Gemlik Merkezi ile alakalı planların gündeme alınması ve hazırlanması doğru olacaktır. Bizler MHP Grubu olarak Kuzey İmar Planları üçüncü etap planları ile alakalı rapora ‘Evet’ oyu vereceğiz” dedi.

Ardından CHP adına söz alan Mert Dimili, ”Bizler de MHP gibi düşünüyoruz. Gemlik Merkezi ile alakalı çalışma da bir an önce hayata geçirilmeli. Kuzey İmar Planları üçüncü etabı ile alakalı da bizlerin görüşü olumludur” dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise; ”Merkez ile alakalı da hep birlikte bir çalışma hazırlayıp hayata geçirebiliriz. Bu durumda da, Kuzey İmar Planlarında olduğu gibi bekleme yaşanmaz. Kuzey İmar Planları üçüncü etabı sit alanında bulunduğu için ilk olarak korumaya gidecek” şeklinde konuştu. Plan raporu Gemlik Belediye Meclisinde oybirliği ile onaylandı.

Meclis Gergin Kapandı

Belediye Meclisinin sonunda gündem dışı konuşmalar bölümüne CHP’li Meclis Üyesi Galip Gür ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın tartışması damga vurdu. Galip Gür’ün Cihatlı Toplu Konutları 1. Etap’ta satılan daireler ve bundan sonraki etaplarda satılacak daireler ile alakalı sorusu, sonraki taksit hesaplamaları esnasında, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol’a söz vermesinin ardından sorular devam edince meclisi kapatmasına tepki gösteren Gür; ”Bu yüzden kaybedeceksiniz. Bu tavırlarınız doğru değil” çıkışında bulundu. Meclis kısa süreli gerginlikle son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş