Ağdemir, “Gemlik Gümrüğü ile gurur duyuyoruz”

Ağdemir, “Gemlik Gümrüğü ile gurur duyuyoruz”

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu Kurum ziyaretleri kapsamında Gemlik Gümrük Müdürlüğü ve Liman Başkanlığı’nı ziyaret etti.

GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Başkan Vekili Semih Aşkın, Yönetim kurulu üyeleri Hasan Hamaloğlu, Şefik Yılmaz ve Fatih Buluk önceki gün Gemlik Gümrük Müdürü Muammer Ünal’ı makamın da ziyaret ettiler.

Gümrük Müdürü Ünal, GTSO yöneticilerine  Müdürlüğü hakkın da bilgiler verdi.

Gemlik Gümrük Müdürlüğü’nün Türkiye’nin 2. büyük gümrük kapısı olduğunu söyleyen Muammer Ünal, 2018 yılında 13 milyon dolarlık ihracat ile büyük bir başarı yakaladıklarını söyledi.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir ise, Gemlik Gümrük Müdürlüğü’nden dünyanın her yeri ne Türk mallarının gitmesinden ve çalışmalarından gurur duyduklarını söyledi:

Ağdemir, “İnşallah, bu ihracat rakamları 12-20 milyar dolarları bulur. Bugün sizi ziyaretimizde  Gümrük Müdürlüğünün sorunlarını öğrenmek, yapabileceğimiz bir şey varsa yardımcı olmak için geldik. İnadına üretiyoruz. Çünkü bu  sıkıntılardan çıkıp da dünyada yeni pazarlar bulma dan da bize yetmeyeceğini biliyoruz. Yeni pazarlar bulunursa ilerleriz. Ağdemir, GTSO’nun Serbest Bölge içinde ekspertiz hizmetleri için görevlinin giriş ve çıkışlarda sorunlar yaşandığını, bunun kolaylaştırılmasını istedi. Gümrük Müdürü Ünal kendisine giriş-çıkış kartı verileceğini belirterek, soru nu çözdü.

Gümrük Müdürü Ünal, Serbest Bölgede yol sorununun çözülmediğini, bu konuda yardımcı olunmasını istedi. Ağdemir, Gemlik’e gelecek olan Bursa Valisi’ne durumu ileteceğini daha önce de bu konuda bilgi verdiklerini ve takipçi olacakları söyledi.

Ağdemir, Ticaret ve Sanayi Odalarının Gümrüklü anlarda  bilirkişi raporları verirken sorunlarla karşılaştıklarını örnekleriyle anlattı. Ağdemir,  “Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası 122 yıllık bir kuruluştur. Bizim arkadaşlarımız işlem görmemiş ürünleri hurda diye rapor vermiyorsa doğru yapıyordur. Biz, büyük bir geçmişi olan bir kurumuz Adımıza leke sürdürmeyiz” dedi.

Gümrük Müdürü Muammer Ünal, Gemlik Gümrüğü nü “Tütünsüz Gümrük” yaptıklarını içeride ve bahçede personelin kesinlikle tütün ürünleri kullanmadığını söyledi.

Plaket takdimi ile oda yöneticileri ayrıldıktan sonra Gemlik Liman Müdürlüğü’ne giderek Liman Başkanı Asım Sulu’yu ziyaret ettiler. Yeni binalarının hayırlı olmasını dileyen Paşa Ağdemir, GTSO üyelerinin ve resmi kurumları ziyaret ettiklerini, karşılıklı ilişkileri sürdürmek istediklerini söyledi. Liman Başkanı Sulu, çalışmaları hakkında GTSO heyetine bilgi verdi

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş