Gemlik Polisinden Şehirlerarası Hırsızlık Operasyonu

Gemlik Polisinden Şehirlerarası Hırsızlık Operasyonu

Gemlik’i Karanlığa Gömen Kablo Fareleri Balıkesir’in  Dursunbey ilçesinde  yakalanarak gözaltına alındılar.

Gemlik’in de aralarında olduğu Kuzey Marmara’da enerji hatlarına dadanan şebeke, Gemlik Asayiş bürosu ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucu yapılan sıkı takiple kıskıvrak yakalandı.

Olayın adresi kış günlerinin sakin geçtiği ve nüfus yoğunluğunun bir hayli azaldığı Kumsaz Bölgesi. Bir çok ili karanlığa gömen kablo hırsızlığı Çetesinin son durağı Gemlik oldu. Son 1 aydır Kumsaz Mevkii’nde farklı zamanlarda meydana gelen elektrik kablo hırsızlığı olayı üzerine Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü olayı aydınlatmak üzere çalışmalara başladı.

Yalnızca Gemlik’te yaklaşık 250.000 TL değerinde meydana gelen kablo hırsızlığı olayı üzerine yapılan çalışmalar kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel ekip, Hırsızlık olayının meydana geldiği çevre illeri de kapsayacak şekilde çalışmalara başladı. Yapılan yüzlerce kamera ve PTS incelemesi sonucu şüpheli şahısların E.M, S.M, S.E ve O.Ç. isimli şahıslar oldukları, şahısların 16 V plakalı kiralık araç ve 16 SG plakalı kapalı kasa kamyonet kullandıkları ve çaldıkları malzemeleri satmak üzere Bursa ilinde Hurda işi yapan  bir işyeri ile anlaşarak buradan satışını yaptıklarının tespit edilmesi üzere şahısların eşkalleri ve kullanmış oldukları araç bilgileri çevre illerle paylaşılması üzerine şahısların Balıkesir ilçesinde oldukları tespit edilmesi üzerine ekipler derhal harekete geçerek şahısların yakalanmasını sağladı. Şahıslar buradaki işlemlerinin ardından sorulanmak üzere Gemlik ilçesine getirildi. 3 zanlı emniyetteki işlemlerinin ardında adliyeye sevk edildiler.

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş