CHP; “Cumhuriyet gençlerin omuzlarında yükselecek”

CHP; “Cumhuriyet gençlerin omuzlarında yükselecek”

CHP Gemlik İlçe Başkanlığı 19 Mayıs nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
CHP çelengini İlçe Başkanvekili Şükrü Aksu ve gençlik kolu üyeleri sundu. Parti adına açıklama yapan CHP Gemlik İlçe Yöneticisi Gülru Gencer ise, konuşmasına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin ruhlarını şad ederek başladı.
“Devrimin izinden yılmadan yürüyoruz”
Gencer açıklamasına şöyle devam etti;
“19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da milli mücadelenin meşalesini yaktığı bu kutlu günde, Gemlik’te görevimizi layığıyla yerine getirmenin heyecanı ve gururuyla, Atamızın huzurunda toplanmış bulunmaktayız.
Cumhuriyetimizi; tüm dünyanın önünde saygıyla eğildiği, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarından emanet alan dedelerimiz gibi bizler de; devrimlerin izinden, yılmadan, bıkmadan ve gücümüze güç katarak ilerliyoruz. Gençlere emanet edilmiş bu bayrağı ve cumhuriyetimizi bizden sonraki pırıl pırıl nesillere emanet ederken, onlara iyi bir miras bırakabilmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin gençlerin omuzlarında yükseleceğine söz veriyoruz.
Bugün burada sözlerime son vermeden evvel Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe vasiyetini bir kez daha hatırlatmak isterim;
Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun!
Yanımızda olan gücümüze güç katan tüm yol arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.”

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş