Kariyer 101: 10 Maddede Cambly’nin Temel İş İngilizcesi Programı

Uluslararası pazarda aktif olmak isteyen tüm şirketler ve tüm çalışanlar için ilk adım o pazarın dilini konuşabilmek. Hangi sektörde olursa olsun global arenada faaliyet gösteren tüm iş kolları için bu dil aynı: İngilizce. Fakat profesyonel ortamlarda kullanılan İngilizce hem kelime hem gramer hem de konuşma şekli olarak günlük İngilizceden farklı; bu yüzden de farklı bir eğitim gerektiriyor.

Cambly’nin iş İngilizcesi programı, kariyerinizi ilerletmek için ihtiyaç duyacağınız tüm alanlarda eğitim ve pratik imkanı sunuyor. Üstelik tam olarak sizin  alanınızda uzmanlaşmış eğitmenlerce verilen ve öğrenmeniz gereken tüm bilgilere nokta atışı yapan bir ders programı seçerek vaktinizi çok daha iyi değerlendirebilirsiniz. 

Cambly’de sunulan temel iş İngilizcesi programının içeriği on dersten oluşuyor. Bu on dersin şirketiniz için neden önemli olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Ders İçeriği: Telefon Konuşmaları

Neden Önemli?

Potansiyel bir iş partneri üzerinde bırakacağınız ilk intiba pek çok kez kısa bir telefon konuşmasına bağlı. Çalışanların kendilerini profesyonel bir şekilde tanıtması veya arama nedenini belirtmesi gibi küçük görünen detaylar aslında uzaktan iletişimde kilit nokta haline geliyor. 

Telefon konuşmaları yüz yüze yapılmadığı için görüşme tarihi belirlemek gibi hassas noktalar da özen istiyor. Bu yüzden herhangi bir  hata yaşanmaması için hem sizin hem de çalışanlarınızın İngilizce telefon konuşmalarında deneyimli olması gerek.. Cambly’nin iş İngilizcesi dersleri, teorik bilginin yanında konuşma pratiği yapma imkanı sağladığı için hazırlıksız yakalandığınız tüm aramaları rahatça cevaplayacaksınız.

2. Ders İçeriği: Toplantılar

Neden Önemli?

Dünyanın neresinde olursa olsun tüm beyaz yakalıların da hemfikir olacağı gibi toplantı esnasında berrak bir iletişim kurulamadığında saatler uzuyor, verimlilik düşüyor ve herkes çok yoruluyor. Tarafların farklı ülkelerden geldiği durumlarda bu denkleme bir de kültür farkı ekleniyor. Bu durumu profesyonel bir şekilde yönetebilmek, konuşmalara aktif bir şekilde dahil olabilmek ve karşı tarafın fikir ve önerilerini açıkça anlayabilmek için iş İngilizcesi şart.

3. Ders İçeriği: Anlaşmalar

Neden Önemli?

Çalışanlarınızın yabancı iş ortaklarınızla el sıkışabilmesi için aynı dili konuşmaları gerektiği aşikar. Pek çok şirketin göz ardı ettiği şey ise iş İngilizcesine hakim olan bir ekibin uluslararası pazardaki son trendlere ve gelişmelere de hakim olduğu; bu sayede rekabet üstünlüğü taşıdığı. 

Bütün bunların yanı sıra anlaşmalara dahil edilen teknik ve legal terminolojiye dair en ufak bir yanlış anlama büyük sonuçlara neden olabilir. Çalışanlarınızın doğru kelimeleri ve deyimleri doğru şekilde kullandığı bir senaryoda tüm sürecin pürüzsüz geçeceğinden ve karşı tarafla aynı noktada buluşabileceğinden emin olabilirsiniz.

Anlaşma yaparken yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için iş İngilizcesini geliştirmek gerekir.

4. Ders İçeriği: Şikayetler ve Anlaşmazlıklar

Neden Önemli?

Ufak tefek problemler veya tansiyonun yükseldiği görüşmeler -verimli çalışan bir ekip beklenmedik tüm sorunlarla başa çıkabilmeli. Üstelik şirketinizi sınır ötesine taşımak istiyorsanız önünüzde kocaman bir dil bariyeri olacak. 

Herhangi bir anlaşmazlık durumunu en kısa sürede çözmek için iş İngilizcesi konuşabilen çalışanlara ihtiyacınız var. Cambly’nin iş İngilizcesi programında sektör deneyimine sahip pek çok eğitmenden istediğinizi seçerek onların global tecrübesinden faydalanabilir ve çalışanlarınızı her duruma hazırlıklı kılabilirsiniz.

5. Ders İçeriği: İş Görüşmeleri

Neden Önemli?

Kariyer gelişiminin şartlarından biri hem şirket içi hem de şirket dışındaki iş görüşmeleri alanında deneyim kazanmak. Ancak bu sayede sektörü tanıyabilir ve kariyer basamaklarının bir adım ötesinde olanları görebilirsiniz.

Yeni fırsatlar yakalayabilmek içinse hem kendinizi hem yeteneklerinizi doğru şekilde tanıtabilmeniz gerek. Cambly, tüm alanlarda olduğu gibi iş görüşmeleri için de konuşma pratiği için uygun ortamı oluşturuyor ve ihtiyacınız olan öz güveni kazanmanıza yardımcı oluyor.

6. Ders İçeriği: Planlama ve Zaman Yönetimi

Neden Önemli?

Vakit nakittir. Uluslararası bir çalışma ortamında yalnızca birbirini anlamaya çalışarak geçen sürenin bile büyük maliyeti varken planlama ve zaman yönetimi becerisinden yoksun bir ekip kendisine atanan görevleri eksiksiz ve zamanında tamamlarken zorluk çeker.

Talimatların ve yönergelerin daha iyi anlaşılması, dolayısıyla zamanın daha verimli kullanılması için çalışanların hem iş İngilizcesi bilmesi hem de zaman yönetimine hakim olması gerekiyor.

Cambly’nin sunduğu iş İngilizcesi programı bu değerli beceriyi çalışanlarınıza İngilizce öğretiyor.

7. Ders İçeriği: Sunumlar

Neden Önemli?

Çalışanların sunum esnasında yabancı iş ortaklarınıza hitap edebilmesi için aynı dili konuşması gerektiği çok açık. Ayrıca sunumlarda İngilizce konuşabilmek ve anlayabilmek, katılımcıların profesyonel, bilgi sahibi ve güvenilir olduğu izlenimi veriyor. Ekibinizin öz güvenle sunum yapabilmesi için en büyük şart ise pratik, pratik, pratik. Cambly’nin konuşmayı merkeze alan ders programı, sunum yeteneklerini geliştirdiği gibi topluluk önünde konuşmayı öğretiyor.

Öz güvenle İngilizce sunum yaparak firmanızı güçlendirin.

8. Ders İçeriği: İş Şekilleri

Neden Önemli?

Farklı kültürlerde işler farklı ilerler. İş İngilizcesi konuşabilmek, yabancı ülkelerin aynı sektöre nasıl yaklaştığını görmek için büyük önem taşıyor. Bu sayede farklı perspektifleri daha iyi anlayabilir, daha verimli iletişim kurabilir, ve sektöre dair güncel bilginizi hep taze tutabilirsiniz.

Farklı ülkelerle yürütülen işlerde İngilizce olarak anlaşabilmek için önemlidir.

9. Ders İçeriği: Yönetim ve Liderlik

Neden Önemli?

İyi bir liderin global bir perspektifi vardır, sektörünü iyi tanır ve bambaşka arka planlardan gelen insanlarla dahi doğru iletişim kurabilir. Yabancı çalışanların olduğu bir ekibi yöneten liderler ise İngilizce konuşmak zorundadır.

10. Ders İçeriği: Satışlar

Neden Önemli?

Daha büyük bir markete erişim kazanmak ve operasyonlarını sınır ötesine taşımak isteyen tüm şirketler, çalışanlarına mutlaka iş İngilizcesi eğitimi sağlıyor. Fakat iyi bir satış ekibinin sahip olması gereken bazı yetenekler var ki ders kitapları bu konuda eksik kalıyor. 

İkna ve pazarlık gibi bolca pratik ve deneyim gerektiren bu yetenekleri yalnızca alanında uzman eğitmenlerden kazanabilirsiniz. Cambly’nin özenle seçtiği, ana dili İngilizce olan eğitmenler sayesinde çalışanlarınız dünyanın dört bir yanındaki fırsatları yakalamakla kalmayıp hayata geçirecekler. Bugün kurumsal bir teklif alın.

 

Gemlik Haber

Gemlik Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

casibom giriş